به املاک بزرگ پارلمان خوش آمدید

برج های مسکونی آبشار ( تعاونی مسکن تعزیرات ): یکی از برج های درحال ساخت تهران

واحدهای برج آبشارکه متعلق به اعضای تعاونی مسکن سازمان تعزیرات هستند که به صورت امتیازی خرید و فروش شده و قیمت شان توافقی بین ۳.۲ تا ۴ میلیون و شاید بالاتر بسته به طبقه و جهت- اگر انتخاب واحد کرده باشند- و یا در غیر این صورت براساس اولویت واریزی و خوشحسابی معامله می شوند. به این صورت البته نگارنده که در بازار منطقه ۲۲ فعالیت می کند خیلی کمتر انجام می شود و دلیل آن نیز میزان آورده اولیه نسبتا زیادی است که باید در ابتدای امر پرداخت شود و معمولا مشتریانی که به سمت پیش خرید می آیند از لحاظ پرداخت اولیه محدودیت دارند و بیشتر برنامه ریزی شان پر کردن مبلغ واحد به صورت اقساط و طی ماههای بعدی می باشد. واحدهایی که متعلق به شرکت سرمایه گذاری مسکن هستند و از آنجایی که این شرکت سازنده پروژه بوده و برای رسیدن به پول خود باید واحدهایی که طی قراردادش درصد خاصی از مجموع کل واحدها هستند را به فروش برساند تا به سود و درآمد واقعی اش برسد. بنابراین مجبور است برای اینکه بتواند در بازار فروش گوی سبقت را از رقبا برباید، مزیت رقابتی ایجاد کرده و شرایط مناسب و مشتری پسندی ارائه کند. به همین دلیل است که این واحدها بیشتر در بازار فروخته می شوند.
متراژ فروش: 5000 متر

معمولا مشتریانی که برای خرید یا پیش خرید واحد مسکونی منطقه ۲۲ را انتخاب می کنند، نسبت به پروژه های شمال بزرگراه خرازی نظر چندان مساعدی ندارند. دلیل آن نیز برمی گردد به چند مورد ساده:

  • دسترسی محدود
  • دوری به دریاچه نسبت به پروژه های جنوب بزرگراه
  • خلوتی و باز بودن اطراف پروژه ها اگر واقع بینانه به دلایل بالا نگاه کنیم، به این نتیجه می رسیم که تقریبا این دلایل که روزی از معایب پروژه های آن منطقه به شمار می رفت هم اکنون تبدیل به مزایا و نقاط قوت آن پروژه ها شده اند.
  • از نظر دسترسی با امتداد بزرگراه خرازی و تکمیل شدن شهرک های شهید باقری و نمونه و همچنین پروژه تجاری رزمال، بیمارستان تخصصی تریتا و مهم تر از همه بیمارستان در حال ساخت فوق تخصصی مغز و اعصاب پروفسور سمیعی، ورودی ها و خروجی های متعددی به بزرگراه شهید خرازی تعبیه شده است.
  • احداث شهربازی هزار و یک شهر که یکی از بزرگترین پروژه های تفریحی خدماتی در سطح کشور است، نویدبخش منطقه ای آبادتر از قبل را به پروژه های شمال بزرگراه می دهد.
  • دوری از دریاچه نیز اگر زمانی عیب محسوب می شد اما با شلوغی و ترافیک شدیدی که دور دریاچه ایجاد می شود- مخصوصا شبها و روزهای تعطیل- امروزه به عنوان حسن و مزیت شمرده می شود. آنهم فاصله ای این چنینی، یعنی نه آنقدر دور است که در منطقه ای پرت افتاده باشد و از امکانات و دسترسی به دور باشد، به طوریکه هر زمان اراده کنید که از امکانات تفریحی دریاچه استفاده کنید به فاصله پنج دقیقه بعد کنار دریاچه خواهید بود- البته با خودرو- و نه آنقدر نزدیک است که ترافیک و شلوغی و حتی سروصدای دریاچه و رینگ اولیه آن مزاحم شما باشد.

 بنابراین هم اکنون یکی از بهترین و منطقی ترین فاصله ها نسبت به دریاچه متعلق به پروژه آبشار تعاونی سازمان تعزیرات حکومتی می باشد. از نظر خلوتی و باز بودن اطراف نیز علی الخصوص درباره پروژه آبشار، وجود مجتمعی خدماتی، تفریحی، تجاری به بزرگی رزمال دقیقا در ضلع جنوبی برج های آبشار و همینطور بیمارستان تخصصی تریتا کاملا تمامی نیازهای ساکنین این مجتمع را مرتفع نموده و موقعیت خوبی را برای پروژه آبشار رقم می زند.

معرفی پروژه آبشار : یکی از برج های در حال ساخت تهران

پروژه آبشار  تعاونی مسکن تعزیرات همانطور که ذکر شد متعلق به تعاونی مسکن سازمان تعزیرات حکومتی هستند که این تعاونی طبق مشارکتی که با شرکت سرمایه گذاری مسکن- متعلق به بانک مسکن- انجام داد.

قیمت برج آبشار یکی از پروژه های درحال ساخت منطقه 22 تهران

 از نظر خرید و فروش واحدهای پروژه به دو دسته تقسیم شدند؛ واحدهایی که متعلق به اعضای تعاونی مسکن سازمان تعزیرات هستند که به صورت امتیازی خرید و فروش شده و قیمت شان توافقی بین ۳.۲ تا ۴ میلیون و شاید بالاتر بسته به طبقه و جهت- اگر انتخاب واحد کرده باشند- و یا در غیر این صورت براساس اولویت واریزی و خوشحسابی معامله می شوند. به این صورت البته نگارنده که در بازار منطقه ۲۲ فعالیت می کند خیلی کمتر انجام می شود و دلیل آن نیز میزان آورده اولیه نسبتا زیادی است که باید در ابتدای امر پرداخت شود و

شرایط پیش خرید پروژه مسکونی آبشار

معمولا مشتریانی که به سمت پیش خرید می آیند از لحاظ پرداخت اولیه محدودیت دارند و بیشتر برنامه ریزی شان پر کردن مبلغ واحد به صورت اقساط و طی ماههای بعدی می باشد. واحدهایی که متعلق به شرکت سرمایه گذاری مسکن هستند و از آنجایی که این شرکت سازنده پروژه بوده و برای رسیدن به پول خود باید واحدهایی که طی قراردادش درصد خاصی از مجموع کل واحدها هستند را به فروش برساند تا به سود و درآمد واقعی اش برسد. بنابراین مجبور است برای اینکه بتواند در بازار فروش گوی سبقت را از رقبا برباید، مزیت رقابتی ایجاد کرده و شرایط مناسب و مشتری پسندی ارائه کند. به همین دلیل است که این واحدها بیشتر در بازار فروخته می شوند. و اما قیمت و شرایط پرداخت واحدهای شرکت سرمایه گذاری مسکن؛ اولین مزیتی که خرید از سازنده دارد این که واحد از همان ابتدا برای خریدار مشخص می شود. خریدار می تواند طبقه و جهت واحدش را انتخاب کند. دومین مزیت دادن تعهد پرداخت ضرر و زیان در صورت دیرکرد است. اینها مزیت هستند چراکه بقیه تعاونی ها چنین شرایطی را برای خریدار یا اعضا مهیا نمی کنند. در اینجا خریدار با یک قیمت پایه روبرو می شود که حدود ۳.۳ تا ۳.۵ میلیون تومان بوده و به ازای هر طبقه نیز ۲درصد ضریب طبقات محاسبه می شود.

شرایط پرداخت نیز صاف و ساده است؛ ۲۰ درصد پیش پرداخت ۵۰ درصد یکساله (طی ۴ فقره چک ۳ ماهه) ۱۰ درصد موعد تحویل ۲۰ درصد تسهیلات ۶۰ ماهه پس از تحویل بندهایی دارد به این مضمون که به ازای هر ۱۰ درصد مازادی که به مبلغ پیش پرداخت اضافه شود، ۱.۵ درصد روی قیمت پایه تخفیف محاسبه می شود و دیگر اینکه اگر خریداری مایل به استفاده از تسهیلات ۶۰ ماهه نبود می تواند به جای ۱۰ درصد در زمان تحویل، ۲۵ درصد پرداخت کند و ۵ درصد نیز زمان سند. به نظر نگارنده چنین قیمت و شرایط پرداختی برای پروژه ای که یک سال واقعی به تحویل آن باقی مانده است، کاملا ایده آل بوده و هر مشتری که تصمیم جدی برای پیش خرید در منطقه ۲۲ گرفته و پولش نیز جور بوده باشد و یک بار از پروژه بازدید کند- پروژه روزهای کاری از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر با هماهنگی قبلی امکان بازدید دارد- احتمال اینکه یکی از واحدهای آبشار را انتخاب کند ۹۵ درصد می باشد. بنابراین در این مطلب از ذکر گزینه های همیشگی که آیتم بندی بوده و هر پروژه از هر آیتم نمره می گرفت خودداری نموده و فرض را بر این می گذاریم که پروژه آبشار- مخصوصا واحدهای شرکت سرمایه گذاری مسکن- از تمامی آیتم ها نمره کامل را گرفته است.

مشخصات پروژه در حال ساخت آبشار

متراژ واحدها در برج ها کمی تفاوت دارند اما تقریبا به صورت میانگین به این صورت هستند؛ واحدهای دوخوابه بین ۹۳ تا ۱۰۵ متری و واحدهای سه خوابه بین ۱۳۰ تا ۱۳۵ متر.

سخن آخر

 در پایان تنها درباره نقل و انتقال باید گفت که تمامی واحدهای تعاونی مسکن تعزیرات در دفتر تعاونی مسکن سازمان تعزیرات نقل و انتقال انجام می شود و واحدهای شرکت سرمایه گذاری مسکن نیز در دفتر خود شرکت نقل و انتقال انجام می دهند طی قراردادهای رسمی و کاملا قانونی و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد. نگارنده امیدوار است تمامی سازنده های مسکونی، تجاری و اداری، اعم از شخصی و تعاونی روزی به این نتیجه برسند که امر خرید و فروش امتیازها و سهامها نیز مثل هر امر دیگری در صنعت ساختمان، کاملا مدرن شده و می بایست با شیوه هایی علمی و به روز شده به بحث پیش خرید و پیش فروش نگاه کرد و در این مسیر همکاری و یاری بیشتری با کارشناسان املاک داشته باشند.

نظرات (3)

  1. بیتا

سلام خسته نباشید میشه درباره پروژه های بزرگ در حال ساخت تهران به طور کلی با مشخصاتش توضیحی بدین ممنون ؟

  پیوست
 
  1. رضا

قیمت در شهرک های در حال ساخت بهتر است یا شخصی ساز ؟

  پیوست
 
  1. ابوالفضل

بهترین پروژه چیتگر کدام برجه و شرایط پیش خریدش به چه صورته ؟

  پیوست
 
هنوز نظری ارسال نشده است

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
این ملک هنوز بازنگری نشده.
بالا